kalitementorum.com

SİTE KULLANIM KOŞULLARI

kalitementorum.com sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet almak  veya hizmet vermek (mentör) için öncelikle aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarımızı okumanız gerekmektedir. Sitede yer alan hizmetlerden yararlanmanız bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 1. Sitede yer alan mentör bilgileri, sitemizce açık kaynaklardan doğrulanmış olmakla birlikte nihai ve hukuki sorumluluk beyan sahibine aittir.
 2. Sitemize üye olmak, mentör kaydı yapmak, sorulara cevap vermek, eğitimlerden yararlanmak vb hizmetler ücretsiz olup, tarafların bu tür taleplerinden kalitementorum.com sorumlu değildir.  
 3. Danışan kalitementorum.com’a ilettiği soru ve bilgilerini kendi seçtiği veya sistem tarafından atanan mentör ile paylaşılmasını kabul eder.
 4. Mentör, danışanın kendisine ilettiği kuruluşuna ait bilgileri kuruluş aleyhine kullanmayacağını taahhüt eder.
 5. Kalitementorum.com tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına kalitementorum.com tarafından izin verilmektedir. Kalitementorum.com paylaşım kültürünü esas almakta ve buna saygı duymaktadır.
 6. Kalitementorum.com , ISO yönetim sisdtemleri ile ilgili tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır. Kalitementorum.com , ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. Kalitementorum.com , kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
 7. Kalitementorum.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. Kalitementorum.com, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.
 8. Kalitementorum.com , kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiçbir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca kalitementorum.com hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, kalitementorum.com  hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.
 9. Kalitementorum.com, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda kalitementorum.com servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda kalitementorum.com servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.
 10. Kalitementorum.com, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, kalitementorum.com  sitesinde “hizmetler” bölümünde ayrıca belirtilir. Kullanıcıların ilan edilen abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde sunulan hizmet ve özelliklerini okuması gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, kalitementorum.com’un taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.
 11. Kalitementorum.com, dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 12. Kalitementorum.com sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve kalitementorum.com servislerinin kullanılması halinde kalitementorum.com sorumluluk kabul etmemektedir.
 13. Kalitementorum.com, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.
 14. Kalitementorum.com ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler.

Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir. Yürürlük tarihi: 18.08.2022